Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmak

  Trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtların yaptırmak zorunda olduğu Trafik Sigortası yaptırmak üzere zamanında karar almanız ve sigorta şirketlerinin size sunacağı teminatlar, pirimler, hizmet kalitesi doğrultusunda seçim yapmanız son derece önemlidir.Önce sigorta şirketlerinden Araç Sigorta Teklifi alıp ardından da  Trafik Sigortası işlemleri için istenen evrakları hazırlayarak çok hızlı, kolay bir biçimde süreci tamamlayabilirsiniz.

Trafik Sigortası İşlemleri İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Bir sigorta acentesinden Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak istediğinizde ya da online Trafik Sigortası yaptırmaya karar verdiğinizde teklif aşamasından sonra sizden bazı belgeler istenir. Trafik Sigortası yaptırmak istediğiniz aracın ruhsat bilgileri, sizin T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri sigorta şirketinize vererek Zorunlu Trafik Sigortası poliçenizi düzenletebilirsiniz.

Trafik Sigortası Yaptırmak Ne Kadar?

  Ülkemizde yapılması devlet eliyle mecburi kılınan Araç Sigorta ücretleri, sigorta poliçesi için istenen pirim tutarı ve olası bir kaza durumunda hak edeceğiniz teminat tutarı şeklinde ikiye ayrılır. Ancak genellikle Trafik Sigortası fiyatı denilince akla ilk gelen, Zorunlu Trafik Sigortası almak için ödenen rakamdır. Sigorta pirim fiyatları, aşağıdaki detaylara göre belirlenir:

  • Sigorta şirketleri size fiyat verirken aracınızın modelini göz önüne alırlar.
  • Aracın markası da bazen sigorta pirim fiyatına etki eder.
  • Aracın yaşı en önemli belirleyicilerden biridir.
  • Aracın adına kayıtlı olduğu kişinin yani ruhsat sahibinin kaza geçmişi de hasarsızlık indirimi olarak Trafik Sigortası pirim tutarına yansıyacaktır.
  • Zorunlu Trafik Sigortası yaptırırken aracınızın plakasının hangi şehre kayıtlı olduğu da önemlidir. Örneğin istanbul gibi trafiği de trafik kazası oranı da yüksek olan bir ilin trafik koduna sahipseniz daha sakin bir ile göre daha fazla Trafik Sigortası pirimi ödersiniz.
  • Her yıl yenilene Trafik Sigortası poliçelerini yeniletme konusunda göstereceğiniz hassasiyet de Araba Sigortası yaptırırken poliçe yenilemeye sadakat indirimi olarak faturanıza yansıtılır.

 

 

İnsansız Sigorta Aracı

Bilgilerini gir,
Teklifi gör,
Poliçeni hemen al