Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir?

  Karayolları Trafik Kanununa göre (2918 Sayılı) trafiğe çıkan tüm motorlu araçlar için yapılması zorunlu olan sigortadır. Yapılması zorunlu, poliçesi yılda bir kez yenilenen, araç işleteni her hangi bir kaza halinde kazaya karışan diğer araç, yaya, yolcu ve sürücülere karşı korumayı amaçlayan bir teminat sunar.

Neleri Teminat Altına Alır?

  Trafik Sigortası teminatı sizin aracı işleten kişi olarak diğer araç, sürücü, yaya ve yolculara karşı sorumluluklarınızı teminat altına alır. Yani, karıştığınız bir kazada diğer araçların maddi hasar görmesi, diğer araçlardaki yolcu ve sürücülerin yaralanması ya da ölümü sonucunda ortaya çıkan ve sizin ödemekle yükümlü olduğunuz kanunla tespit edilen miktarları karşılar. Buna karşı tarafın aracındaki maddi hasar, yaralıların tedavi masrafları, ölüm halindeki tazminatlar dâhildir. Ancak sizin kendi aracınızın yani sigortanın yaptırıldığı aracın ve sizin göreceğiniz hasarlar teminat kapsamında değildir.

Yaptırmanın Ne Faydası Var?

  Yaptırmak her şeyden önce kanun gereğince zorunludur. Yani yaptırıp yaptırmamak isteğe bağlı değildir. Poliçe yaptırmamış olmak kanun çerçevesinde aracınızın bağlanması, sizin maddi ceza ödemesi ile karşılaşmanızla birlikte uzun ve meşakkatli bir süreç yaşamanıza neden olur. Ödenecek Pirimi Kim Belirler?

  Zorunlu Trafik Sigortası için ödenecek primleri, 2009 yılından beri sigorta şirketleri netleştiriyor. Ancak pirimler için esas bedel Hazine Müsteşarlığı’nın her mali yılın başında yaptığı bir çalışma ile belirleniyor. Sigorta şirketleri, her araca özel olan bazı durumları da değerlendirerek Trafik Sigortası için ödenecek pirim rakamını netleştiriyor.

Ödeyeceğim Rakamı trafik123.com mu belirliyor?

  trafik123.com, güvenilir sigorta şirketlerinin size özel hazırladıkları poliçeleri sunar. Burada trafik123.com fiyat belirlemez. Sigorta şirketlerinin fiyatlarını sizinle paylaşır. Siz de listelenen teklifler arasından dilediğinizi seçer ve dakikalar içinde online bir biçimde güvenli ödeme sekmesini tamamlayarak en uygun fiyatlı Trafik Sigortası poliçesine sahip olursunuz.

Trafik Sigortası İçin Hangi Online Platform?

  Her yıl yenilemeniz gereken bir poliçe ile sağlanır. Poliçeyi ne zaman yenileyeceğiniz, en ucuz Trafik Sigortası poliçesini size kimin vereceği, poliçenizi kaybetme ihtimaline karşı önlem alabilmek oldukça zorlayıcıdır. Üstelik tüm bunları dakikalar içinde elde etmek de imkânsız gibi görünebilir. İşte tam da bu ihtiyacı karşılamaktan yola çıkan trafik123.com, size güvenilir sigortası şirketlerinin tekliflerini karşılaştırmalı olarak listeleyerek dakikalar içinde seçme özgürlüğü,  poliçenizi sizin için saklayarak yani poliçe saklama hizmeti vererek ve vereceğiniz adrese ileterek arşivleme konforu, poliçe yenileme zamanını hatırlatarak endişesiz bir süreç sunar. Üstelik tüm bu hizmetleri online olarak yani bilgisayarınızın, telefonunuzun ya da tablet cihazınızın başından yapma konforuna bir de kredi kartına taksitle trafik sigortası yapma avantajını ekler.

İnsansız Sigorta Aracı

Bilgilerini gir,
Teklifi gör,
Poliçeni hemen al